Неділя, 15 вересня 2019 00:00

Неділя 13-а після П’ятидесятниці

  15 вересня 2019 року, в Неділю 13-у після П’ятидесятниці, день пам'яті святого мученика Маманта, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.

  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили прот. Анатолій Чернишенко, прот. Миколай Грабченко та протод. Петро Вірста.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
 
  Наприкінці богослужіння Владика привітав усіх зі святом та звернувся до присутніх зі словами проповіді.
 
 
Цього дня Православна Церква вшановує пам'ять святого мученика Маманта
 

  Святий мученик Мамант народився в Пафлагонії. Батьки його були благочестивими і знатними людьми, яких звали Феодотом і Руфіною. За відкрите сповідання віри їх схопили язичники і посадили в темницю. За гратами Руфіна передчасно народила сина. Через деякий час, батьки були страчені, а немовлятко виховала одна благочестива вдова.

  Ще в юні роки Мамант навернув до Христа багатьох своїх однолітків, за що і був підданий жорстоким мукам. Його засудили до втоплення в морі. Але ангел Господній чудесним чином звільнив його і привів на гору біля міста Кесарії. Тут він влаштував собі келію, в якій проводив молитовне життя серед диких звірів, які не чіпали святого.

  Розмови про нього росли, і його знову заарештували. В темниці, куди святий Мамант був посаджений, вмирали від голоду сорок в'язнів. По молитві святого у вікно влетів голуб і приніс усім їжу, а вночі двері темниці самі відчинилися - і в'язні вийшли на волю.

  Сам же святий Мамант бажав віддати життя за Христа і продовжував смиренно чекати своєї долі. Його вивели на арену цирку і випустили диких звірів, але вони не тільки не чіпали святого, а навіть стали лащитися до нього. Тоді один з язичницьких жерців вразив святого мученика тризубом.

  В давнину наші предки називали святого Маманта Мамонтієм-вівчарем і вважали його покровителем овець і кіз. Думка про це заступництво святого Маманта вийшла з оповіді про його життя. У житії помічається, що коли святий Мамант жив в пустелі, то йому особливу послугу надавали дикі кози. Вони самі приходили до нього, і він доїв їх і готував сири, якими не тільки сам харчувався, але і торгував ними, роздаючи виручені гроші бідним і стражденнми.

вятий мученик Мамант народився в Пафлагонії. Батьки його були благочестивими і знатними людьми, яких звали Феодотом і Руфіною.

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/10261563-15-veresnya-pam-yat-svyatogo-muchenika-mamanta-video.html

Святий мученик Мамант народився в Пафлагонії. Батьки його були благочестивими і знатними людьми, яких звали Феодотом і Руфіною.

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/10261563-15-veresnya-pam-yat-svyatogo-muchenika-mamanta-video.html

Святий мученик Мамант народився в Пафлагонії. Батьки його були благочестивими і знатними людьми, яких звали Феодотом і Руфіною.

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/10261563-15-veresnya-pam-yat-svyatogo-muchenika-mamanta-vid

Прочитано 332 разів