Вівторок, 07 квітня 2020 00:00

7 квітня – свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

   Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з двунадесятих свят Православної Церкви. Воно присвячене події, яку описано в Євангелії від Луки: Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив про майбутнє народження Сина Божого і Спасителя світу – Господа нашого Іісуса Христа. Саме слово «благовіщення» означає «добра звістка». Такою благою звісткою стали слова Архангела: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Ти благословенна поміж жонами ... ти знайшла благодать у Бога; І ось ти зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Іісус »(Лк. 1, 28-38).

   В день Благовіщення Пресвятої Богодиці Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Архієрею співслужили клірики храму.
 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.
 
  Спільна літургійна молитва завершилася сердечними привітаннями улюбленому багатьма вірянами пастирю, духівнику Уманської єпархії протоієрею Анатолію Чернишенко, який відзначає свій День народження. Владика Пантелеімон привітав іменинника і подарував йому просфору та ікону Божої Матері.
Прочитано 541 разів