П'ятниця, 17 квітня 2020 00:00

Вечірня з чином Винесення Плащаниці Спасителя

   У Велику П'ятницю Страсної седмиці - день спогадів хресних страждань і смерті Господа нашого Іісуса Христа – митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Вечірню з чином Винесення Плащаниці Спасителя в кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужили священники храму.

 
На вечірній Великої П'ятниці згадуються Хресні страждання Господа, Його смерть на Хресті, зняття з Хреста Його пречистого Тіла і поховання праведним Йосипом і Никодимом.

   Церква згадує, як праведні Йосип і Никодим знімали з Хреста пречисте Тіло свого Божественного Учителя і Господа. Їх духовні переживання виражені автором стихіри, яка співається перед винесенням Плащаниці: "Тебе одеющагося светом, яко ризою, снем Иосиф с древа с Никодимом и, видев мертва нага непогребена, благосердный плач восприим, рыдая, глаголаше: увы мне, Сладчайший Иисусе! Егоже вмале солнце на Кресте висима узревшее мраком облагашеся, и земля страхом колебашеся, и раздирашеся церковная завеса: но се ныне вижу Тя, мене ради волею подъемша смерть. Како погребу Тя, Боже мой, или какою плащаницею обвию? Коима ли рукама прикоснуся нетленному Твоему Телу? Или кия песни воспою Твоему исходу, Щедре? Величаю страсти Твоя, песнословлю и погребение Твое со Воскресением, зовый: Господи, слава Тебе".

  Чин Винесення Святої Плащаниці відбувається в кінці Великої вечірні. При співі тропаря "Благообразный Иосиф с древа снем пречистое Тело Твое...", Архієрей разом з духовенством піднімають Плащаницю з Престолу і виносять її з вівтаря на середину храму в супроводі світильників і при кадінні фіміамом.

  Після читання канону "Про розп'яття Господа і На плач Пресвятої Богородиці" Владика Пантелеімон звернувся до пастви зі словом духовного повчання.

Прочитано 401 разів