Неділя, 07 червня 2020 00:00

День Святої Трійці

   "Святым духом всяка душа живится" - співається на богослужінні. Зішестям Святого Духа затверджується в світі християнська віра і починає своє буття Церква Христова, тому свято П'ятидесятниці, день зішестя Святого Духа на апостолів, звершується з особливою урочистістю.  На літургії в цей день співали особливі святкові антифони, що містять тексти старозавітних пророцтв про явління в світі Святого Духа.

 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.
 
  Після відпусту Літургії звершено служіння Великої вечірні, яка почалася розчуленим, з глибини душі, всенародним співом молитви Святому Духу: "Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша".
 
  Після входу протодиякон виголосив великий прокимен: "Кто Бог велий, яко Бог наш? Ты еси Бог, творяй чудеса!". Потім Владика прочитав першу коліноприклонну молитву. Читання відбувалося в відчинених Царських вратах, лицем до народу. З цього часу земні поклони в храмі і під час домашньої молитви звершуються звичайним порядком.
 
Прочитано 466 разів