Понеділок, 05 жовтня 2020 00:00

Митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Предстоятелю УПЦ

  5 жовтня 2020 року митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією з нагоди престольного свята у жіночому монастирі на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» у селі Фасова Макарівського району Київської області.

  Предстоятелю також співслужили митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молилась старша сестра монастиря монахиня Архелая (Король) та насельниці обителі.

  На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій нагородив духовенство богослужбовими відзнаками.

  Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

  За богослужінням піднесли особливу молитву про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів.

  Після Божественної літургії священнослужителі звершили чин славління перед чудотворною іконою Богородиці, а вірян окропили святою водою.

  Після відпусту Предстоятель привітав паству зі святом. Владика Кирил звернувся до Архіпастиря зі словом, подякував за візит і спільну молитву.

  Ікона Божої Матері «Услишательниця», яка зберігається у жіночому монастирі у с. Фасова, це список з однойменного образу Богоматері в афонському монастирі Зограф. У 1999-му році ікону передала у храм одна з вірянок тоді ще парафії на честь святителя Миколая у Фасовій. Образ Богоматері був сімейною реліквією, яку передавали у спадок. Після перенесення святині у храм, ікона виявила чудотворну силу: за словами очевидців, потемніле від часу зображення обновилось під час богослужіння.

Прочитано 1144 разів