Вівторок, 10 листопада 2020 00:00

В Уманській єпархії молитовно вшанували пам’ять святої великомучениці Параскеви П’ятниці

   10 листопада 2020 року, в день пам’яті святої великомучениці Параскеви Пятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відвідав з архіпастирським візитом Свято-Параскевинський храм села Легедзене.

  Владиці співслужили прот. Іоанн Лупак, настоятель храму прот. Димитрій Красносельський та запрошене духовенство.

  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.
 
   Після закінчення Літургії було звершено хресний хід навколо храму, після чого Владика привітав всіх зі святом та звернувся до присутніх з архіпастирським словом.
 
 
 

  Свята мучениця Параскева, яку називають П'ятницею, жила в третьому столітті в Іконії в багатій і благочестивій сім'ї.

  Батьки святої особливо виділяли день страждань Господніх - п'ятницю, тому і назвали доньку, яка народилася в цей день, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає - П'ятниця.

  Юна Параскева дала обітницю безшлюбності, тому що захотіла присвятити все своє життя Богу і для просвіти язичників світлом віри Христової.

  За сповідання православної віри озлоблені язичники схопили її і привели до міського правителя. Тут їй запропонували принести жертву язичницькому ідолу, але преподобна дала рішучу відмову.

  За це вона терпіла великі муки: прив'язавши до дерева, її тіло мучили залізними цвяхами. Потім, всю поранену до кісток, святу кинули в темницю. Бог не залишив святу страждальницю і чудесно зцілив її понівечене тіло. Кати незважаючи на чудо зцілення, яке сталося на їхніх очах, продовжували мучити Параскеву і, нарешті, відтяли їй голову.

  Свята Параскева П'ятниця завжди користувалася в православного народу особливою любов'ю і шануванням.

Прочитано 1297 разів