Неділя, 07 березня 2021 00:00

Божественна літургія в Неділю про Страшний суд

  7 березня 2021 року, в Неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані. Архієрею співслужило духовенство храму.

  За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії, про хворих та лікарів.
 
  По закінченні Божественної літургії Владика звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розкрив суть євангельського читання про Страшний суд.
 
 
  Неділі м’ясопусній або про Страшний суд, передує Вселенська батьківська субота. На її богослужіннях ми сугубо, особливо ревно, молимося за всіх від віку почивших отців та матерів наших, за тих, кого ми знаємо, або через неуважність забули. В цей день храми наповнюються богомольцями, які бажають згадати своїх близьких у загальноцерковній молитві. А вже наступного дня, в Неділю про страшний суд, читається Євангелія про те, як відбуватиметься остаточний Суд Божий над людством (Мф. 25:31-46). Цим фрагментом Святого Писання Церква хоче навчити нас бачити Бога у своєму ближньому. М’ясопусною неділею цей день зветься тому, що саме він є останнім днем перед Великим постом, коли християнам можна їсти м’ясо. Наступний тиждень – сирний (або Масляниця). М’яса їсти вже не можна, але ще можна вживати молочні та рибні продукти.
Прочитано 443 разів