Понеділок, 22 березня 2010 00:00

УМАНЬ. Преосвященнійший Пантелеімон очолив служби недільного дня

В пяту неділю Великого посту Свята Православна Церква відмічає пам'ять святої преподобної Марії Египетської. Ця неділя завершує собою неділі Великого посту, які кличуть душу до покаяння, в четверту неділю ми згадуємо преп. Іоанна Ліствичника, який склав ліствицю добрих діл, якими ми можемо подолати зло та прийти до правди. А сьогодні ми бачимо приклад тієї, яка із самих глибин зла піднялась і досягла святості, вона закликає нас не впадати у відчай, тому що ми маємо все, щоб побороти свій гріх, свої страсті та досягнути очищення. Адже, по слову преп. Серафима Саровського, різниця між грішником, що гине, та грішником, який знаходить шлях до спасіння в одному – в рішучості. Благодать Божа завжди поряд, та тільки ми не завжди відкликаємся на її поклик. Боротьба із злом то боротьба на все життя, тому що недостатньо лише осознати свій гріх, потрібно зусилля волі, тому що гріх в нас, в наших почуттях, спогадах, бажаннях, тому потрібні великі зусилля, щоб очиститись від цього, щоб ввійти в Царство Боже, куди не може увійти ніщо нечисте.

Тому нехай її образ буде для нас новою радістю, але і новим покликом, тому що даремно ми восхваляємо святих, якщо нічому не навчаємось на їх прикладі.

В Свято–Миколаївському соборі напередодні воскресного дня було відслужено Всенічне бдіння, яке очолив Преосвященнійший Пантелеімон, єпископ Уманський та Звенигородський. Йому співслужили клірики собору. Вранці в неділю було як завжди відслужено дві Божественні Літургії. Перша о 7 годині ранку, її очолив прот. Ростислав Рябий, йому співслужив протодиякон Петро Вірста. Другу Літургію очолив Преосвященнійший Пантелеімон, йому співслужили прот. Анатолій Сапсай, прот. Олександр Самотуга, ієр. Віктор Брилюк та протодиякони Петро Вірста та Іоанна Мільов.

По закінченню Літургії було відслужено святковий молебінь.

Прес-служба єпархії

5nedel012 5nedel011 5nedel005 5nedel001 5nedel004 5nedel006 5nedel013 5nedel003 5nedel007 5nedel010 5nedel008 5nedel002 5nedel009

Прочитано 553 разів