Неділя, 28 березня 2010 00:00

УМАНЬ. Вербна неділя

Це велике двунадесяте перехідне свято відмічається за шість днів до предання Господа Іісуса Христа на страждання та хресну смерть. Це торжество Входу Господня до Ієрусалиму. Коли простий народ зустрічав Господа з урочистістю та пошаною, з якою на Сході зустрічали царів.

В знак любові люди вітали Христа гілками пальми. На Русі пальму замінили вербою. Тому і називається у нас це свято Вербною неділею.

На це свято прийнято освячувати вербу і зберігати її увесь рік біля ікон.

В Свято–Миколаївському кафедральному соборі напередодні свята було відслужене урочисте Всенічне бдіння, яке очолив Преосвященнійший Пантелеімон, єпископ Уманський та Звенигородський, йому співслужили клірики собору прот. Анатолій Сапсай та прот. Олександр Самотуга, протодиякони Іоанн Мільов та Петро Вірста.

На Богослужінні була присутня велика кількість людей, кожен прийшов з гілочками верби. За полієлеем Владика освятив вербу и при помазанні кожному давали освячену гілочку.

В день Свята було відслужено дві Божественні Літургії. Першу очолив прот. Ростислав Рябий, йому співслужив протодиякон Іоанн Мільов.

Другу Божественну Літургію очолив Преосвященнійший Пантелеімон, у співслужінні з кліриками собора прот. Анатолієм Сапсаєм, прот. Олександром Самотугою та архім. Гавриїлом.

Після Літургії було відслужено святковий молебінь та освячено вербові гілочки у прийшовших до храму прихожан.

Прес-служба єпархії

vay016 vay015 vay011 vay005 vay006 vay009 vay008 vay012 vay001 vay007 vay013 vay010 vay003 vay002 vay004 vay014

Прочитано 583 разів