Неділя, 02 травня 2021 00:00

"Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав"

  2 травня, у ніч світлого Христового Воскресіння митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Пасхальне богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

  Ще до початку богослужіння в кафедральний собор був доставлений Благодатний вогонь від Гробу Господнього в Єрусалимі. Владика запалив від Благодатного вогню єрусалимські пучки свічок, що містять 33 свічки - за кількістю років земного життя Христа Спасителя - і благословив усіх присутніх.

 
Перед початком Пасхальної Утрені священнослужителями був звершений хресний хід навколо храму, що символізував хід жінок-мироносиць до гробу Христа Спасителя.
 
 
Після закінчення утрені Владика Пантелеімон очолив Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста по Пасхальному чину. На початку Літургії хор співав вибрані вірші з псалмів, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Зібрані воєдино, ці вірші називаються антифонами і поділяються малими єктеніями.


 
За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.

 
Після заамвонної молитви була прочитана молитва на освячення артосу. Під час Хресного ходу, що здійснюється щодня на Світлій седмиці, артос обносять навколо храму. У Світлу суботу, після прочитання молитви і роздроблення, артос роздається всім присутнім в храмі.

Прочитано 342 разів