Неділя, 16 травня 2021 00:00

Митрополит Пантелеімон співслужив Предстоятелю УПЦ за Божественною літургією у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі

  16 травня 2021 року, у Неділю 3-тю після Пасхи, святих жон-мироносиць, день пам’яті преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського, митрополит Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та привітав намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла з Днем народження

  Предстоятелю також співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, ієрарх Болгарської Православної Церкви митрополит Ловчанський Гавриїл, митрополити, архієпископи і єпископи, гості обителі у священному сані та духовенство монастиря.

  Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про Воскресіння Христове та святих жон-мироносиць. Предстоятель закликав брати приклад з преподобного Феодосія Печерського, який виявив у своєму житті справжнє християнське смирення.

  «Християнин не має гордитися, не має пишатися над кимось, – наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій. – Християнин має бути смиренним, має усіх поважати, тому що кожна людина є носієм образу Божого. Поважаючи людину, ми поважаємо образ Божий в людині, а через це ми поважаємо і Того, Хто дав їй цей образ, тобто Бога».

  За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та хворих.

  Після відпусту Блаженніший владика з нагоди 60-річчя нагородив намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла Відзнакою Предстоятеля Української Православної Церкви. Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував владиці Павлу за труди, які він доклав і докладає на благо УПЦ та Києво-Печерської обителі. Також Предстоятель висловив подяку матері митрополита Павла.

  Намісник Лаври подякував Предстоятелю за приклад віри і служіння, братії Лаври за труди і усім віруючим за підтримку.

  Архіпастир привітав усіх вірян зі святом, а християнок – з днем святих жон-мироносиць.

  Після Літургії і привітань священнослужителі і віряни на чолі з Блаженніший Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври. Там відбувся молебень преподобному Феодосію.

Прочитано 304 разів