Неділя, 04 квітня 2010 00:00

УМАНЬ. ПАСХА

Увечорі, по завершенні великого прибирання собор не можна було упізнати: усе просто сяяло свіжістю і чистотою, яскравим золотом виблискували вичищені лампади, підсвічники і панікадила повсюди буяло море живих квітів, вишукано зроблені вінки з живих квітів прикрашали образ Спасителя і Божої Матері на іконостасі, надзвичайно красиві нові килимові покриття радували око і створювали святковий настрій.

О 21-й годині у Свято-Миколаївському кафедральному соборі розпочалось читання діянь Святих Апостолів.

О 23.30 розпочалась полунощниця, під час якої востаннє в цьому році прозвучав канон Великої Суботи «Волною морскою…» під час співу 9-ї пісні канону Святу Плащаницю було занесено до Алтаря храму. По закінченні полунощниці розпочався Пасхальний Хресний хід. Священство, хор і величезна кількість молільників тричі обійшли довкола храму, радісно співаючи «Воскресение Твое Христе Спасе Ангели поют на Небесех, и нас на земли сподоби чистым сердцем Тебе славити» потім хресний хід зупинився на порозі храму і тут вперше прозвучав тропар пасхи «Христос воскресе из мертвых…». Хресний хід увійшов до храму і почалась святкова, урочиста Пасхальна заутреня. Собор залитий яскравим світлом і вщерть заповнений молільниками, а на кожному обличчі – радість, люди щиро вітають один одного, звучить радісний піднесений спів архієрейського хору, і у відповідь на пасхальне привітання владики і священства звучить могутнє і багатоголосе «Воістину воскрес». Така радісь і торжество з торжеств буває тільки один раз, у ніч Святого Воскресіння Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Також за пасхальним богослужінням Преосвященніший Пантелеімон роздав людям свічки, запалені від Благодатного вогню, котрий, по милості Божій, зусиллями раба Божого Володимира Крижанівського, прибув до Умані.

Після пасхальної заутрені була відслужена Божественна Літургія свт. Іоанна Златоустого і пройшла вона непомітно, ніби на одному диханні, за літургією причащалась велика кількість молільників. По завершенні Пасхального богослужіння відбулось освячення пасок та інших пасхальних приношень.

О 9-й годині ранку У Свято-Миколаївському кафедральному соборі почалась пізня Божественна Літургія.

О 17-й годині преосвященні ший Пантелеімон, єпископ Уманський і Звенигородський очолив урочисте вечірнє богослужіння першого дня Пасхи.

Прес-служба єпархії

Pasha006 Pasha004 Pasha011 Pasha008 Pasha010 Pasha005 Pasha009 Pasha003 Pasha007 Pasha013 Pasha001 Pasha002 Pasha012

Прочитано 2214 разів