Вівторок, 22 червня 2021 00:00

Урочисте вшанування пам’яті святих Новомучеників і сповідників Уманського краю: Божественна літургія в кафедральному соборі та Хресний хід до поклонного хреста

  Третій день після П’ятидесятниці для Уманської єпархії є особливим, адже протягом декількох років духовенство та віруючі єпархії молитовно вшановують новомучеників та сповідників землі Уманської – всіх тих святих, що постраждали за віру в Іісуса Христа у ХХ ст. та чиє життя так чи інакше було пов’язане з Уманщиною.
 
  У вівторок 22 червня до Свято-Миколаївського кафедрального собору м. Умані зібралися численні священнослужителі та миряни Уманської єпархії. Божественну літургію очолив Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон у співслужінні секретаря єпархії, отців благочинних та численних священиків єпархії.
 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.
 
  По завершенні Літургії всі її учасники, вишикувавшись у колону, вирушили Хресним ходом вулицями Умані до приміщення районного відділу Національної поліції України, де на початку ХХ століття розташовувалася в’язниця, яка стала місцем сповідницького та мученицького подвигу сотень жителів Уманщини. Йдучи вулицями міста, учасники Хресного ходу співали молитви до Бога, Його Пречистої Матері та Новомучеників і сповідників Уманщини.
 
  Біля поклонного Хреста, що встановлений поруч з приміщенням колишньої в’язниці, був відслужений молебен за мир та спокій в Україні. Також було звершено заупокійну літію, на якій пом’янули всіх, хто віддав своє життя за віру християнську, постраждавши від безбожної влади.
 
  Після закінчення спільної молитви Владика Пантелеімон  звернувся до численних присутніх зі словом проповіді, після чого окропив усіх освяченою водою.
Прочитано 1984 разів