П'ятниця, 25 червня 2021 00:00

Митрополит Пантелеімон привітав Предстоятеля УПЦ з Днем тезоіменитства

   25 червня 2021 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та привітав Предстоятеля УПЦ з днем тезоіменитства.

  За святковим богослужінням Його Блаженству співслужили митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, а також гості у священному сані та духовенство обителі.

  Разом з Архіпастирем молилися настоятельки та сестри різних монастирів, студенти духовних навчальних закладів України та числені віруючі.

  Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя та суть подвигу свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого. За словом Предстоятеля, для того, щоб спастися кожна людина має бути певною мірою духовним пустельником.

  Митрополит Онуфрій закликав вірних намагатися жити з молитвою, покаянням, очищаючи свою душу для того, щоб готувати себе для прийняття благодаті спасіння. Його Блаженство нагадав слова преподобного Онуфрія, який заповідав шанувати його пам’ять і обіцяв бути ходатаєм перед Господом за усіх тих, хто буде до нього звертатися з молитвою.

  За Літургією особливо помолились про припинення епідемії, про лікарів та хворих.

  Після відпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття.

  Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітання від Предстоятелів та представників Помісних Православних Церков: Руської, Грузинської, Польської, Церкви Чеських земель і Словаччини, Руської Зарубіжної Церкви, Білоруської та Антіохійської.

  Найстарший за хіротонією архієрей УПЦ, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, зачитав вітальне слово Предстоятелю з днем його тезоіменитства.

  Блаженніший владика подякував за привітання, попросив святих молитов та відмітив усіх за стійкість у вірі в часи випробувань. За Словом Первосвятителя, «найкращі якості людини проявляються саме в складні часи». «Ті випробування, які ми з вами пережили, показали, що ви істинно є носителями Божої благодаті», — сказав він, звертаючись до архіпастирів та духовенства.

  «Дякую за підтримку і нехай Господь молитвами преподобного Онуфрія всіх нас благословить», – побажав Архіпастир священнослужителям та вірним.

  Після завершення святкувань, митрополит Пантелеімон помолився біля могили новопреставленого митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, який помер 18 червня цього року.

 

Прочитано 839 разів