Вівторок, 27 липня 2021 00:00

Митрополит Пантелеімон разом з духовенством і вірянами Уманської єпархії взяв участь у Хресному ході до Дня Хрещення Русі

  27 липня 2021 року, напередодні свята Хрещення Русі, після завершення молебню на Володимирській гірці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом із представниками Помісних Православних Церков, єпископатом та духовенством Української Православної Церкви очолив Великий Хресний хід із чудотворними іконами до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У молитовній ході цього року взяли участь понад 350 тисяч православних вірян — таку цифру під час брифінгу озвучив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

  Разом із своїм правлячим архієреєм митрополитом Уманським і Звенигородським Пантелеімоном у Київ прибули чисельні священики і паломники з Уманської єпархії.

  Велелюдна хода прямувала центральними вулицями Києва від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври, щоб потім взяти участь в урочистому всенічному бдінні.

  Хресний хід супроводжували мощі святого князя Володимира та чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які було доставлено до столиці: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — з заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.

  Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Блаженніший владика разом з духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року та поклав квіти.

  Єпископат і духовенство вже зібралися на площі перед Успенським собором Києво-Печерській Лаврі звершити Всенічне бдіння, а богомольці ще довго продовжували йти вулицями столиці з молитовними піснеспівами.

  Після завершення Хресного ходу та Всенічного бдіння чудотворні святині будуть доступні для поклоніння віруючим у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври під час Всенічного бдіння і всю ніч та наступного дня, 28 липня, під час Божественної літургії.

  Потім у Києво-Печерській Лаврі відбувся брифінг для представників ЗМІ.

  Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній підбив підсумки Хресного ходу. Він розповів, що цього року у ньому взяли участь понад 350 тисяч православних віруючих.

Прочитано 356 разів