Неділя, 01 серпня 2021 00:00

Митрополит Пантелеімон звершив Божественну літургію в Неділю 6-у після П’ятидесятниці

  1 серпня 2021 року, в Неділю 6-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Серафима Саровського, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань.

  Його Високопреосвященству співслужили прот. Георгій Більчук, прот. Олександр Самотуга та протод. Петро Вірста.

  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.

 

  Сьогодні Церква відзначає знайдення мощей та прославлення в лику святих одного з найбільш шанованих нашим народом угодників Божих, преподобного Серафима Саровського.

  Подія прославлення Саровського чудотворця відбулася на день його народження, у 1903-му, через 70 років після відходу святого від земного життя. Обрітення мощей батюшки Серафима супроводжувалося численними дивами, перш за все – зціленням великої кількості хворих та немічних. Це ще раз підтвердило святість і велич преподобного, найважливішою настановою якого було здобування Духа Святого – саме в цьому преподобний вбачав головний зміст християнського життя. Хоча на своєму життєвому шляху преподобний Серафим пройшов через великі аскетичні подвиги, своїм послідовникам він заповів не брати на себе непосильних подвигів, але завжди бути напоготові для звершення добрих справ.

Прочитано 495 разів