Середа, 25 серпня 2021 00:00

Митрополит Пантелеімон взяв участь у прославленні святителя Євменія (Хорольського) у Житомирській єпархії

  25 серпня 2021 року, у день Собору Житомирських святих, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Свято-Преображенському кафедральному соборі м. Житомир з нагоди прославлення до лику святих архієпископа Житомирського і Овруцького Євменія (Хорольського). 

  Предстоятелю також співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ладижинський Сергій, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство собору, єпархії та гості у священному сані.

  Після малого входу відбувся чин прославлення святителя Євменія (Хорольського). За традицією над мощами святого звершили останню заупокійну літію. Потім секретар Священного Синоду УПЦ митрополит Антоній зачитав рішення Синоду щодо встановлення шанування святого. Митрополит Павел зачитав його житіє. Святителю Євменію проспівали тропар, кондак і величання та вклонилися його мощам.

  Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Предстоятель розповів вірянам про преображення свого життя через виконання заповідей Христових та про життя святителя Євменія як приклад такого преображення та збереження вірності істинній вірі. Блаженніший Митрополит Онуфрій поділився своїми спогадами про святителя Євменія, адже бачив його за життя, коли той був на Чернівецькій кафедрі і рукопоклав у священника батька майбутнього Предстоятеля.

  За богослужінням піднесли особливі прохання про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих.

  Після відпусту виголосили многоліття митрополиту Никодиму та митрополиту Антонію, який святкує сьогодні 54-річчя. Блаженніший владика виголосив вітальне слово та подякував за труди керуючому Житомирською єпархією. Владика Никодим висловив вдячність Предстоятелю за візит, а вірянам – за вірність Церкві та Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, і підніс у дар архіпастирю ікону святителя Євменія.

Прочитано 1154 разів