Субота, 28 серпня 2021 00:00

Архіпастирський візит до Свято-Успенського храму міста Умані

  28 серпня 2021 року, в день свята Успіння Божої Матері, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відвідав з архіпастирським візитом Свято-Успенський храм міста Умані.

  За Божественною літургією Владиці співслужили настоятель храму прот. Вадим Паєвський, прот. Вадим Левко, прот. Олександр Чучалін та протод. Віталій Островський.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.
 
  По закінченні Літургії було звершено хресний хід навколо храму, після чого Владика привітав всіх присутніх зі святом, звернувся до численних віруючих з архіпастирським словом та благословив усіх.
 
 
  Успіння Пресвятої Богородиці - одне з дванадцяти головних церковних свят.
 
  Про те, як відійшла до Бога й була похована Божа Матір розповідає святе передання. У рукописах IV століття збереглося свідоцтво, що Вона після смерті була тілом і душею взята на небо. За три дня до цього в Єрусалимі Їй явився Архангел Гавриїл і повідомив про те, що наближається день Її смерті. Архангел подарував Діві Марії гілочку від райського дерева, від якої сяяло чудесне світло. Гілочка символізувала перемогу вічного життя над смертю, яку дарував нам Господь на хресті.
 Усі святі апостоли прибули до Єрусалиму, щоб попрощатися з Богородицею. Лише апостол Фома не прийшов. В одну мить дах світлиці відкрився, всіх осяяло неземним світлом. До присутніх увійшов Спаситель, оточений ангелами. Божа Матір звернулася до Свого Сина з молитвою й віддала душу в Його руки.
  Апостоли поховали тіло Божої Матері в Гефсиманії, де також були поховані Її святі батьки - Іоаким та Анна, обручник Йосип. Апостоли несли труну з тілом Богородиці, а очолював процесію Іоанн Богослов, який тримав у руках райську гілку. Їх супроводжувало багато християн, які несли запалені свічки й кадила. Ангели й люди співали, прославляючи Божу Матір.
  Однак в натовпі знайшовся і недруг - іудейський священик на ім'я Аффонія спробував перевернути ложе, на якому лежало тіло Богородиці, але ангел не дозволив цьому статися й відсік руки, як тільки він доторкнувся до гробу. Аффонія щиро розкаявся, отримав зцілення і став християнином.
  На похоронній церемонії були присутні всі апостоли, крім Фоми. Він прибув до Єрусалиму на третій день після похорону й захотів побачити труну Пречистої. Коли ж труну відкрили, то тіла Божої Матері в ній не виявилося, лише плащаниця. Божа Матір і тілом, і душею вознеслася на небо. Пресвята Діва явилася учням Христовим і втішила їх словами: «Радуйтеся, яко с вами есмь во вся дни».
 За церковним календарем у день Успіння Богородиці закінчується Успенський піст.
Прочитано 1300 разів