Понеділок, 22 листопада 2021 00:00

Божественна літургія в храмі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

  22 листопада 2021 року, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» м. Умані.
 
  Владиці співслужили секретар єпархії прот. Олександр Смагло, настоятель храму прот. Феодор Боцу, протод. Віталій Островський та запрошене духовенство.
 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення небезпечних вірусних захворювань.
 
  По закінченні Літургії звершено хресний хід навколо храму, після чого Владика звернувся до присутніх зі словами проповіді, привітав усіх зі святом, а також благословив вірян іконками Пресвятої Богородиці.
 
 
  Ікона Божої Матері, з назвою "Скоропослушниця" - древній чудотворний образ, який знаходиться на Святій Горі Афон, у монастирі Дохіар. Монастирський переказ відносить час її написання близько десятого століття, до часів життя настоятеля обителі святого Неофіта.
  У 1664 році відповідальний по кухні Ніл, проходячи в нічний час у трапезну із запаленою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос. Він закликав ченця надалі тут не ходити і не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якогось брата і знехтував знаменням, продовжуючи ходити в трапезну із закіптюженою скіпою. Раптово він осліп.
  У гіркому розкаянні молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знову почув дивний голос, який повідомив про прощення і повернення зору, але з наказом, який слід передати всій братії: "З цієї пори буде називатися ця Моя ікона Скоропослушницею, тому що швидку буду являти милість і виконання прохань всім, хто звертатиметься до неї".
  Пресвята Богородиця виконала і дотепер виконує Свою обіцянку - являє швидку допомогу і втіху всім, хто звертається до Неї з вірою. На Русі завжди користувалися великою любов'ю і шануванням списки з чудотворної Афонської ікони "Скоропослушниця". Багато з них прославилися чудесами. Особливо відзначалися випадки зцілення від падучої хвороби і біснування.
Прочитано 555 разів
Галерея зображень
View the embedded image gallery online at:
https://eparhia-uman.org.ua/item/3283-uman#sigProGalleria5c5ad60329