Неділя, 05 грудня 2021 00:00

Божественна літургія в Неділю 24-ту після П’ятидесятниці

  5 грудня 2021 року, у Неділю 24-ту після П’ятидесятниці, день пам'яті святих апостолів Філімона і Архипа та рівноапостольної Апфії, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Архієрею співслужили клірики храму.

  За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення небезпечних вірусних захворювань.

  Після закінчення Літургії Владика привітав усіх зі святом та звернувся до присутніх зі словами проповіді.

 

  Святий апостол Філімон та його дружина Апфія жили у місті Колоси у Фрігії. Після прийняття хрещення від святого апостола Павла вони перетворили свій дім у дім молитви, де збиралися всі віруючі в Христа жителі міста і звершувалися богослужіння, та присвятили себе служінню хворим і знедоленим. Апостола Філімона поставили єпископом міста Газа, де він проповідував Слово Боже по всій області.

  Святий апостол Павел не залишав його своїм керівництвом. Первоверховний апостол до Філімона направив своє послання, в якому посилає благословення "Філімону возлюбленому і співробітникові нашому, і Апфії, сестрі возлюбленій, і Архипу, сподвижнику нашому, та їх домашній церкві". Онисим, про якого йдеться у посланні, колишній раб Філімона, був апостолом з-поміж семидесяти.

  Під час гоніння Нерона святі Філімон і Апфія, а також святий апостол Архип, що жив у Колосах, прийняли мученицьку смерть. Під час язичницького свята розлючений натовп увірвався до християнського храму, коли там звершувалося богослужіння. Усі в страху розбіглися, залишилися тільки святі Філімон, Архип та Апфія. Їх схопили та повели до мера міста. Святого Архипа озвірілий натовп побив і порізав ножами, і по дорозі на суд він помер. Святі Філімон та Апфія за вироком правителя були забиті камінням.

Прочитано 929 разів
Галерея зображень