Вівторок, 18 січня 2022 00:00

В Навечір'я Богоявлення митрополит Пантелеімон звершив богослужіння в кафедральному соборі

  Вранці 18 січня 2022 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відслужив Божественну літургію свт. Василія Великого та Велике освячення води в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані.

   Служба Навечір'я Богоявлення складалася з Великих (Царських) часів, зображальних та вечірні з Літургією святителя Василія Великого, в кінці якої звершується освячення води.
   До складу Царських часів входять псалми, що містять пророцтва про пришестя у світ Христа Спасителя і явління Господа на водах Йордану. Про це ж співається в тропарях часів. Прочитуються паремії, зачала з апостола і Євангелія. Царські часи звершуються при відкритих Царських вратах.

  По завершенні читання зображальних Владика Пантелеімон звершив Божественну літургію по чину святого Василія Великого. Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики собору.

  Були прочитані паремії (біблійні Вітхозавітні тексти), в яких перераховувалися різні події Вітхого Завіту, які були прообразами Водохреща або повідомляють про дії промислу Божого, що відбувалися через стихію води. Після завершення паремій, малої єктенії і возгласу Архієрея "Яко свят еси, Боже наш ...", почався спів Трисвятого і подальше чинопослідування Божественної літургії.

  Після читання заамвонної молитви митрополит Пантелеімон разом із духовенством звершив Велике освячення води.

Прочитано 1624 разів