Вівторок, 18 січня 2022 00:00

Вечірнє богослужіння напередодні Богоявлення

  В Хрещенський святвечір, 18 січня, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані.

  Владиці співслужили клірики храму.
 
   У ці дні віруючі згадують про те, як у віці 30 років Іісус Христос прийшов на річку Йордан, щоб прийняти хрещення від Іоанна Предтечі. Під час Хрещення Бог Син знаходився в Йордані, Бог Отець виявив себе голосом з небес і свідчив про Сина, а Бог Святий Дух у образі голуба зійшов на Іісуса Христа.
   В пам'ять про цю подію в усіх храмах співають: "Во Иордане крещающуся Тебе, Господи, троическое явися поклонение, родителев бо глас свидетельствоваше Тебе, возлюбленного Тя Сына именуя, и Дух в виде голубине, извествоваше словесе утверждение. Явлейся Христе Боже, и мир просвещей, слава Тебе". Цей же тропар співають вдома, коли окропляють житло.
   У Водохресний святвечір і на саме Водохреща вода в храмах освячується особливим чином - великим Йорданським освяченням. Ця вода - велика святиня, називається Агіасмою або водохресною водою. Освячення відбувається однаковим чином, тому вода, освячена ввечері або вранці, не відрізняється.
   Хрещенську воду вживають натщесерце, зазвичай разом з просфорою.
Прочитано 2051 разів