Четвер, 21 квітня 2022 00:00

"Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя приими..."

  Тайна Вечеря - центр всього християнського богослужіння. "Це чиніть на спомин про Мене!" - заповідав Христос (Лк. 22, 29). Кожна Літургія - це участь віруючих в Тайній Вечері Христовій. У день її встановлення всі християни неодмінно намагаються бути причасниками Святих Тайн.

  21 квітня, у Великий Четвер, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відслужив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Архієрею співслужило духовенство храму.


  
   За богослужінням піднесли особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.


 
У цей день згадуються чотири найважливіші події з життя Христа Спасителя: Тайна Вечеря, на якій Господь встановив новозавітне таїнство святої Євхаристії; обмивання ніг учням в знак глибокого смирення і любові до них; молитва в саду Гефсиманському і зрада Іісуса Христа Іудою на страждання і смерть.

 
Замість звичайної Херувимської пісні, причастного вірша і під час причастя народу співається піснеспів, в якому міститься викриття Іуди і сповідування розсудливого розбійника: "Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя прими: не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедаю Тя: помяни мя, Господи, во Царствии Твоем".

  
Цей четвер в народі називається також "чистим" не стільки від того, що в будинку до цього дня все повинно бути чисто і прибрано, але ще більш тому, що в Таїнствах Сповіді та Причастя очищаються душа і тіло християнина.

Прочитано 430 разів