Неділя, 08 травня 2022 00:00

У Неділю Жон-мироносиць Владика Пантелеімон звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

  Непомітні при служінні Господу і Його послідовникам, тихі і кроткі жінки-мироносиці темної ночі йшли до Гробу Спасителя. Вони ніколи не вимовляли гучних слів, не присягали вмирати разом зі своїм Божественним учителем, вони просто вірили і служили Йому. А в момент, коли всі найближчі учні Іісуса Христа розбіглися, жінки-мироносиці залишилися єдиними вірними своєму Богу. В судинах своїх сердець вони несли до Його гробу нескінченну відданість і гарячу любов. Вони не розуміли, як їм належить обійти варту і відвалити камінь від гробу. Вони просто робили те, що наводить їм їх віруюче серце. І за цю самовідданість і мужність Воскреслий Господь явився їм першим. І ось вони стають благовісницями Світлого Христового Воскресіння для апостолів і через них для всього світу.
 
  В день памяті святих Жон-мироносиць, 8 травня 2022 року, Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський очолив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані. Архіпастирю співслужили клірики храму.
 
  За Літургією було піднесено особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
 
  Наприкінці був звершений традиційний Хресний хід навколо храму, після чого Керуючий єпархією привітав усіх присутніх зі святом Пасхи Христової і Неділею святих Жон-мироносиць.
Прочитано 2691 разів