Неділя, 15 травня 2022 00:00

Архієрейське богослужіння в Неділю 4-ту після Пасхи

  15 травня 2022 року, в Неділю про розслабленого, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.

   Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.
 
  За Літургією було піднесено особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
 
  Євангельське зачало, прочитане за богослужінням, розповідає про зцілення Господом Іісусом Христом розслабленого в Єрусалимі, при овчей купелі (Ін. 5: 1-15), тому нинішній недільний день іменується "Неділею про розслабленого". В чудо зцілення Спасителем розслабленої (паралічної) людини, Церква бачить оновлення життя всього людства через Воскресіння Христове. Важливий духовний сенс дива зцілення Іісусом Христом розслабленого з Євангельського оповідання розкривається в богослужбових текстах, які звучать в цей день в Православній Церкві. У них душа кожної людини порівнюється з розслабленим, а причиною хвороби називаються гріхи, які може зцілити Господь наш Іісус Христос. Господь зцілює будь-які хвороби не тільки тілесні, але й душевні, але від людини вимагається щирого каяття в гріхах і виправлення, тобто не повторення їх в майбутньому, оскільки покаяння неможливо без виправлення.
Прочитано 2379 разів