Неділя, 22 травня 2022 00:00

Святителю отче Миколає, моли Бога за нас!

  22 травня кафедральний храм Уманської єпархії відзначив своє престольне свято. Збудований на місці старого дерев’яного Миколаївського храму, який згорів на початку ХІХ ст., Свято-Миколаївський собор на сьогоднішній день є найстарішим православним храмом в Умані. Щороку на день преставлення святителя Мирлікійського Миколая та в день перенесення мощів святого з Мир Лікійських до Барі священнослужителі та парафіяни собору звершують богослужіння на честь святого, котрого шанує весь світ.

  Божественну літургію в Неділю 5-ту після Пасхи та день пам’яті святителя Миколая Чудотворця звершив настоятель собору, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон у співслужінні кліриків храму.

   За богослужінням піднесли особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.

  Духовна піднесеність, яка цього дня панувала у храмі, знайшла відлуння у вітальних та подячних архіпастирських словах в кінці богослужіння. Після молебню святителю Миколаю Митрополит Пантелеімон звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді, в якій розповів про головні моменти праведного життя та віри святителя Миколая, пам´ять якого Церква звершує у цей день. Владика відмітив особливі риси, котрі характеризують святительську проповідь цього угодника Божого, серед яких невичерпна любов до Господа, нелицемірна любов до людей і, водночас, ревність по вірі та викриття тих, хто приносив шкоду чистоті правильного віровчення та загалом церковному життю.

Прочитано 1806 разів