Четвер, 02 червня 2022 00:00

В день свята Вознесіння Господнього митрополит Пантелеімон відслужив Божественну літургію у кафедральному соборі

  2 червня 2022 року, у день свята Вознесіння Господнього, Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.

  За богослужінням піднесли особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
 
  По закінченні Літургії Архіпастир привітав вірних зі святом Вознесіння Господнього та звернувся до присутніх зі словами проповіді.
 
 
  Згідно з Євангелієм і книгою Діянь Святих Апостолів, після Свого Воскресіння Христос протягом сорока днів являвся апостолам і говорив про Царство Боже.
  В останній день Свого земного перебування Він зібрав апостолів у Єрусалимі та звелів їм не розходитися, сказавши, що через кілька днів на них зійде Дух Святий.
  На горі Єлеон Господь дав останні обітниці Своїм учням, у тому числі про Своє друге пришестя, а потім, піднявши руки, благословив їх.
  У момент благословення Він став віддалятися від них і підноситися на небо, сховавшись у хмарі. Учні поклонилися Господу, який вознісся, і ще довго продовжували стояти і дивитися на небо.
  Тоді з'явилися перед ними два ангели в білих одежах і сказали: «Мужі галілейські! Що ви стоїте і дивитеся на небо? Цей Іісус, узятий від вас на небо, знову прийде таким же чином, як ви бачили Його сходження на небо».

  Після цього учні Христа повернулися до Єрусалиму і залишалися там усі разом, чекаючи зішестя Святого Духа, що й сталося через десять днів.

Прочитано 867 разів
Галерея зображень
View the embedded image gallery online at:
https://eparhia-uman.org.ua/item/3411-y#sigProGalleriae491243ab5