Субота, 23 липня 2022 00:00

Митрополит Пантелеімон привітав Керуючого справами УПЦ з днем тезоіменитства

23 липня 2022 року, у день пам’яті преподобного Антонія Печерського, митрополит Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та привітав Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з днем тезоіменитства.

Предстоятелю співслужили Архієреї УПЦ, духовенство Лаври та гості монастиря у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував зведений хор студентів Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після співу запричасного вірша до численних паломників та парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді звернувся митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Після відпусту Блаженніший владика привітав з днем небесного покровителя митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та єпископа Корсунь-Шевченківського Антонія. Митрополит Антоній та намісник обителі митрополит Павел виголосили подячне слово.

Священнослужителі та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом до Ближніх печер Лаври, де відбувся молебень з молитвою преподобному Антонію. Вірян окропили святою водою.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив усіх.