Четвер, 28 липня 2022 00:00

Українська Православна Церква урочисто відзначила 1034-річчя Хрещення Русі

28 липня 2022 року, в день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, та з нагоди 1034-ї річниці Хрещення Русі, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю також співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи, єпископи та духовенство Української Православної Церкви.

Богослужбові піснеспіви виконували митрополичий хор під керівництвом архімандрита Геронтія (Борисевича) та хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

Після читання Слова Божого Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про рівноапостольного князя Володимира та закликав молитися святому про нашу Батьківщину, адже він хрестив народ Київської Русі – держави, наступницею якої сьогодні є Україна.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії розпочався святковий молебень і віряни на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом до Дальніх печер Києво-Печерської обителі. Там була піднесена молитва святому князю Володимиру. Вірян окропили святою водою. Блаженніший владика привітав паству зі святом та побажав Божого благословення і миру.

Насамкінець Предстоятель звершив заупокійну літію на могилі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана).