Субота, 10 вересня 2022 00:00

Митрополит Пантелеімон співслужив Предстоятелю УПЦ за Божественною літургією у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі

10 вересня 2022 року, у день памяті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають, митрополит Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю також співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Васильківський Миколай, архієпископ Ладижинський Сергій, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

У слові проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший владика розповів вірянам про подвиг Києво-Печерських святих. За словами архіпастиря, хоча преподобні були різними за рівнем знань, походженням, станом здоров’я, однак одне об’єднує їх усіх –  вони любили Бога. Любили Бога більше від усього, і любили ближнього свого, як самого себе.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Богослужіння завершилось чином славлення з молитвою перед іконою Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають.

Після відпусту Предстоятель привітав паству зі святом та побажав вірянам благословіння Божого і миру українській землі по молитвах преподобних отців печерських.