Середа, 09 листопада 2022 00:00

Божественна літургія в день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих КДА

  9 листопада 2022 року, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, митрополит Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

  Предстоятелю також співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Васильківський Миколай, архієпископ Арцизький Віктор, архієпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані, гості Академії з інших духовних навчальних закладів Української Православної Церкви.

  Богослужбові піснеспіви виконували студентські хори під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

  За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

  Після запричасного вірша зі словом проповіді до вірян звернувся викладач Київських духовних шкіл архімандрит Пантелеімон (Мельник).

  Після Божественної літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистий річний акт Київської духовної академії і семінарії в актовому залі Києво-Печерської Лаври.

Прочитано 2249 разів