Середа, 04 січня 2023 00:00

Митрополит Пантелеімон співслужив Предстоятелю УПЦ за Божественною літургією у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі

  4 січня 2023 року, у день пам’яті святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

 

  За Літургією сонм архієреїв на чолі з Предстоятелем звершили хіротонію архімандрита Аркадія (Демченка) у єпископа Гостомельського, вікарія Київської митрополії. Священний Синод обрав нового єпископа на останньому засіданні 20 грудня 2022 року.

 

  За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

 

  Після Божественної літургії відбувся чин вручення архієрейського жезла. Предстоятель звернувся до нового архієрея зі словом. Єпископ Аркадій подав вірянам своє перше архіпастирське благословення.

Прочитано 685 разів