П'ятниця, 14 квітня 2023 00:00

Керуючий єпархією звершив Утреню з чином Погребіння Плащаниці

   Ввечері 14 квітня 2023 року, напередодні Великої Суботи, в Свято-Миколаївському кафедральному соборі митрополит Пантелеімон звершив Утреню і чин погребіння Плащаниці Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.
   За своїм характером це богослужіння заупокійне - священнослужителі немов звершують поховання Самого Христа. На початку утрені читається сімнадцята кафізма, яку читають при відспівуванні покійних або на панахидах. Однак вірші кафізми перемежовуються не заупокійними приспівами, а особливими тропарями, в яких ще раз перед нашим поглядом проносяться останні дні земного життя Христа Спасителя, скорбота Пресвятої Богородиці, благородство Йосифа і Никодима, зішестя в ад Спасителя і перемога над смертю.
   Слова канону Великої Суботи «Волною морскою» - також плач про Христа, але в ньому все сильніше звучить нова тема - очікування Воскресіння, передчуття Великодня - позбавлення роду людського від пекла. Хор урочисто співає: «Не рыдай Мене, Мати, зрящи во гробе ... Востану бо и прославлюся».
   В кінці утрені Плащаницю обносять хресним ходом навколо храму під спів «Святий Боже». Цей хресний хід нагадує про поховальну ходу праведних Йосифа з Никодимом від Голгофи до місця поховання Спасителя.
   Після закінчення чину погребіння Плащаниця покладається на середину храму для поклоніння віруючим.

Прочитано 619 разів