Четвер, 13 квітня 2023 00:00

Митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон взяв участь у соборній Божественній літургії та освяченні Мира у Києві

  13 квітня 2023 року, у Великий Четвер, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією та чином освячення Мира у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія).

  Предстоятелю співслужив сонм архієреїв та духовенство Української Православної Церкви.

  За богослужінням особливо помолились про мир в Україні та попросили Божої милості українському народу.

  За Божественною літургією відбулось освячення Мира, вперше у Києві після 110-річної перерви.

  Чин мироваріння розпочався ще у Великий Понеділок. Тоді Предстоятель звершив освячення води та окропив заготовлені інгредієнти для Мира. Також Блаженніший владика особисто запалив вогонь під казаном, встановленим для мироваріння у церкві Всіх святих у Феофанії. Після цього Предстоятель почав читання Святого Євангелія, яке продовжували архієреї та духовенство до самого завершення мироваріння у Велику Середу.

  Вранці у Великий Четвер готове Миро урочисто внесли в собор. Під час великого входу ємності перенесли до престолу разом зі Святими Дарами. Саме освячення речовини відбулось після Євхаристійного канону – Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву над Миром, а потім проспівали тропар П’ятидесятниці.

Прочитано 484 разів