Понеділок, 17 квітня 2023 00:00

"Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав"

   16 квітня, в день Світлого Христового Воскресіння митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Пасхальне богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.
   Перед початком Пасхальної Утрені священнослужителями був звершений хресний хід навколо храму, що символізував хід жінок-мироносиць до гробу Христа Спасителя.
   Після закінчення утрені Владика Пантелеімон очолив Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста по Пасхальному чину. На початку Літургії хор співав вибрані вірші з псалмів, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Зібрані воєдино, ці вірші називаються антифонами і поділяються малими єктеніями.
   Вхід з Євангелієм символізує початок проповіді Іісуса Христа, тому незабаром звучать читання з послань апостолів, а потім - зачало Євангелія від Іоанна Богослова, яке читається на різних мовах, в знак того, що проповідь про Христа розповідають всім народам землі.
   Після заамвонної молитви була прочитана молитва на освячення артосу. Під час Хресного ходу, що здійснюється щодня на Світлій седмиці, артос обносять навколо храму. У Світлу суботу, після прочитання молитви і роздроблення, артос роздається всім присутнім в храмі.
  Також, на завершення богослужіння, були прочитані молитви на благословення куштування після посту мяса, сиру, яєць та іншої скоромної їжі.
  За стародавнім звичаєм, в період святкування Великодня, який триває 40 днів, християни дарують один одному Великодні прикрашені червоні яйця і вітають вічно живим вітанням: "Христос Воскрес!" - і відповідають на нього: "Воістину Воскрес!".

Прочитано 729 разів