П'ятниця, 28 квітня 2023 00:00

Митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив панахиду та висловив співчуття родичам загиблих у місті Умань

   28 квітня 2023 року митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив панахиду за загиблими уманцями внаслідок ракетного обстрілу міста Умані російським агресором.
   Владиці співслужили клірики Свято-Миколаївського кафедрального собору та духовенство міста.
   Після завершення панахиди Митрополит Пантелеімон звернувся до всіх зі словами:
«Христос Воскрес, дорогі всечесні отці, браття і сестри, дорогі уманці i жителі міста. Радість Пасхальних Великодніх днів затьмарена великим горем і смутком для нас. Сьогоднішній ранок увірвався в наші домівки страшною трагедією. Безжалісна рука російських агресорів спрямувала ракети на мирні житлові квартали нашого рідного міста. Є великі жертви - розруха, поранені, загинула, поки-що, невідома кількість людей, багато містян опинилися на вулиці без житла. Досі розбирають завали знищеного жилого дому, з під яких витягують і рятують людей.
   Ми щойно звершили заупокійне богослужіння - Панахиду за всіх сьогодні невинно убієнних. Нехай Всемилостивий Господь, Переможець життя над смертю і добра над злом, упокоїть невинні душі загиблих зі святими в Своїх вічних обителях.
Ми, духовенство Уманської єпархії, співчуваємо всім, хто зазнав непоправимих втрат, молимось і просимо молитися і вас, щоб Бог дав нам сили і мужності вистояти в цій несправедливій війні.
   Ми категорично засуджуємо війну Росії проти України, ми засуджуємо смерть i невинне кровопролиття. Ми засуджуємо все, що суперечить Христу і християнській моралі, засуджуємо Росію і її дії проти кожного жителя України.
Нехай Воскреслий Христос, Всеправедний Суддя і Воздаятель, сподобить всіх справедливої відплати. Вічна пам'ять загиблим, а всім нам і нашій Україні скорої і благословенної Перемоги!»

Прочитано 1146 разів