Середа, 04 травня 2011 00:00

ВІННИЦЯ. Преосвященнійший Пантелеімон взяв участь у святкуванні 15-ї річниці архієрейської хіротонії владики Симеона

Архієпископ Симеон відзначив 15-річчя своєї архієрейської хіротонії.
4 травня архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон відзначив п’ятнадцяту річницю свого архієрейського служіння. Святкову літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив митрополит Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній. Його Високопреосвященству співслужили архієпископи: Люблінський і Холмський Авель (Польська Православна Церква), Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, а також єпископи: Уманський і Звенігородський Пантелеімон, Шепетівський і Славутський Володимир, Яготинський Серафим та єпископ Ракитнянський Никодим.
Після Божественної літургії, від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира ювіляра привітав керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. Відзначивши духовні таланти архієпископа Симеона: його любов до богослужіння та церковного благоліппя, ревність до виконання свого душпастирського обов’язку, владика Митрофан підкреслив організаторські таланти ювіляра, які допомогали йому у відновленні древньої Володимир-Волинської кафедри, де владика Симеон прослужив одинадцять років. Тепер, коли вже майже четвертий рік архієпископ Симеон служить на Вінниччині, місцева паства стала свідком того, як ці якості владики проявилися, у першу чергу, у відновленні Спасо-Преображенського кафедрального собору, у заснуванні чернечих обителей, у підтримці парафій Вінницької єпархії. Наприкінці свого вітального слова владика Митрофан відзначив людські якості владики Симеона: його доброту, щирість і відвертість. Ці якості ювіляра відомі владиці Митрофану ще з тих давніх часів, коли обидва майбутніх архієреї розпочинали свій духовний шлях у Вінниці. З тих пір їх єднає міцна духовна дружба.
Інші архієреї, які взяли участь в урочистостях, також привітали архієпископа Симеона та побажали йому духовних і земних благ. Потім свого архіпастиря привітали священики та миряни, які зібралися цього дня у кафедральному соборі. Та одним з найяскравіших та пам’ятних вітань для владики Симеона були гарні слова та чудові піснеспіви у виконанні дитячого хору Спасо-Преображенського собору. А на додачу до музичних вітань діти піднесли владиці зроблених власними руками овечок, які символізували паству владики, слухняну і люблячу свого архіпастиря.
Ввечері святкового дня у концертному залі обласної філармонії, де відбувалася презентація «Чорнобилської літургії» архієпископа Тульчинського і Брацлавського Іонафана, владику Симеона привітали керівники Віннччини. Теплі і щирі слова привітань на адресу ювіляра прозвучали від голови Вінницької облдержадміністрації Миколи Джиги, голови облради Сергія Татусяка та заступника міського голови Андрія Реви. Владику вітали працівники Генерального Консульства республіки Польща у Вінниці, представники силових структур, військові і, звичайно, прості миряни, які бажали своєму архієрею «Многая і благая літа!»
Прес-служба Вінницької єпархії

p_0001 p_0002 p_0003 p_0004 p_0005 p_0006 p_0007 p_0008 p_0009 p_0010 p_0011

Прочитано 663 разів