Четвер, 12 липня 2012 00:00

КИЇВ. Апостоли Христові, які весь світ просвітили

12 липня Православна Церква вшановує пам'ять первоверховних апостолів Петра і Павла. Цього дня на Соборній площі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври було звершено Божественну літургію, яку очолив намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Йому співслужили: митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископи — Бориспільський Антоній (Керуючий справами УПЦ), Криворізький і Нікопольський Єфрем, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Яготинський Серафим, єпископи — Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Макарівський Іларій, Туровський і Мозирський Леонід, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Васильківський Пантелеімон, Дрогобицький Філарет і Обухівський Іона, а також насельники обителі у священному сані.
Апостол Петро — один із перших учнів Христа. До того, як Господь покликав його за Собою, був простим рибалкою. Він залишив свій дім та сім'ю і пішов за Христом. За його твердість Іісус нарік йому ім'я Петро, що означає «камінь».
Апостол Павел до навернення у християнство ненавидів Церкву й жорстоко переслідував християн. Та коли розкаявся, почав провадити праведне життя, проповідувати й творити дива.
Обидва апостоли постраждали за віру Христову в один день, 67 року від Різдва Христового, в Римі у часи імператора Нерона. Павел, як римський громадянин, був «усічений мечем», а Петро — розіп'ятий. Оскільки він вважав, що негідний бути розіп'ятим на хресті як Спаситель, його, за власним проханням, розіп'яли головою донизу.
(За матеріалами сайту УПЦ)

p_0003 p_0001 p_0004 p_0002

Прочитано 383 разів