Субота, 14 вересня 2013 00:00

Високопреосвященнійший Пантелеімон взяв участь в урочистостях з нагоди 80-річчя Вінницької єпархії.

Напередодні 80-річного ювілею утворення Вінницької єпархії та дня пам'яті преподобного Симеона Стовпника - небесного покровителя митрополита Вінницького і Барського Симеона, 13 вересня 2013 року, ввечері, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці було звершено святкове Всенічне бдіння. Богослужіння очолив митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній. Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископи: Люблінський і Холмський Авель, Уманьський і Звенигородський Пантелеімон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим; єпископи: Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Єдинецький і Бричанський Никодим, духовенство Вінницької єпархії та гості в священному сані.
14 вересня 2013 року, в день церковного новоліття та в день пам’яті преподобного Симеона Стовпника, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці відбулася урочиста Божественна літургія з нагоди 80-річного ювілею утворення Вінницької єпархії та дня Тезоіменитства митрополита Вінницького і Барського Симеона.
Богослужіння очолив митрополит Вишгородський і Чорнобиьський Павел, намісник Києво-Печерської лаври. Його Високопреосвященству співслужили митрополити: Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Вінницький і Барський Симеон; архієпископи: Люблінський і Холмський Авель (Польща), Луганський і Алчевський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Шаргородський і Могилів-Подільський Агапіт, Уманьський і Звенигородський Пантелеімон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим; єпископи: Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Туровський і Мозирський Леонід (Білорусія), Єдинецький і Бричанський Никодим (Молдова), Конотопський і Глухівський Роман, духовенство Вінницької єпархії та гості в священному сані.
Наприкінці літургії було звершено молебний спів перед іконами та часточками святих мощів преподобного Симеона Стовпника та священномученика Олександра (Петровського).
По завершенні Богослужіння митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел передав Першосвятительське благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та привітав митрополит Симеона з днем його Тезоіменитства особисто від себе та від Синоду УПЦ. Владика також привітав усіх присутніх з 80-річчям Вінницької єпархії та побажав владиці Симеону та священикам єпархії міцних сил у несенні земного хреста та проповіді Євангелія боголюбивій вінницькій пастві.
Також владику та всіх присутніх вітали представники вінницької влади. Також владику привітав від імені духовенства Вінницької єпархії ключар кафедрального собору протоієрей Василій Рішко. Після цього митрополита вітали архієрейський і дитячий хори та парафіяни кафедрального собору.
Потім на площі перед собором, біля могили митрополита Макарія (Свистуна), в день народження покійного владики, було звершено літію за спокій його душі.
Після цього на площі перед собором відбувся урочистий чин освячення міста Вінниці. По прочитанні молитов на освячення міста центральна вулиця була окроплена святою водою. Також від собору виїхали архієреї до чотирьох в’їздів до міста. Там владики освятили нещодавно встановлені Хрести. В цей час священики з часткою мощів священномученика Олександра (Петровського) об’їхали місто навколо.
Після освячення митрополит Симеон виголосив проповідь.

За матеріалами прес-служби Вінницької єпархії.

p_0001 p_0002 p_0003 p_0004 p_0005 p_0006 p_0007 p_0008 p_0009 p_0010 p_0011 p_0012 p_0013

Прочитано 461 разів