Понеділок, 09 червня 2014 00:00

Святі Новомученики землі нашої, моліть Бога за нас!

У Духів День Уманщина вшановує Новомучеників і Сповідників нашого краю. Уманська земля дала Україні численних святих, постраждалих за Віру Православну в роки репресій 1937-1938 рр. 35 священнослужителів і 6 мирян віддали життя за віру Христову. 17 з них народилися на Уманщині, 11 - служили на парафіях краю, 20 - прийняли мученицьку смерть в Уманській тюрмі.
9 червня 2014 року в Уманській єпархії відбулися торжества присвячені дню пам'яті місцевошанованих святих. На свято прибули Митрополит Вінницький і Барський Симеон, Архієпископ Городницький Олександр та численні священнослужителі. В Уманському кафедральному Свято-Миколаївському соборі була відслужена Божественна літургія. Її очолив митрополит Симеон.
Після Літургії відбувся Хресний хід від кафедрального собору до будівлі колишньої Уманської в’язниці - місця, де в страшні роки репресій, загинули за віру Христову наші земляки. В цьому році біля будівлі колишньої Уманської в’язниці встановлений поклонний Хрест. Біля Хреста був здійснений чин його освячення і молебен святим Новомученикам і Сповідникам Уманської землі.
Прочитано 495 разів