Вівторок, 05 серпня 2014 00:00

Його Високопреосвященство Високопреосвященнійший архієпископ Пантелеімон взяв участь у святкуванні Почаївської ікони Божої Матері

Урочистості, присвячені Почаївській іконі Божої Матері, розпочалися 4 серпня з Хресного ходу, під час якого чудотворна Почаївська ікона Пресвятої Богородиці  була перенесена з Успенського собору Лаври в новий Преображенський собор.
Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій  очолив малу вечірню з читанням  акафісту Почаївській іконі, а після – відправив святкову Всеношну.
5 серпня, у день свята, Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри  очолив Божественну літургію в Спасо-Преображенському соборі Лаври.
Його Високопреосвященству співслужили: митрополити -  Вишгородський і Чорнобильський Павел, Іов (Тивонюк), Тернопільський і Кременецький Сергій, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Вінницький і Барський Симеон, Почаївський Володимир – намісник Лаври, архієпископи -  Хустський і Виноградівський Марк, Луганський і Алчевський Митрофан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Чимкентський і Таразський Єлевферій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, єпископи – Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський, Антоній (Боровик), Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Львівський і Галицький Філарет, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, братія Лаври у священному сані, а також священики, які приїхали на свято.
Після читання Євангелія митрополит Онуфрій звернувся до богомольців зі словом повчання на тему свята.
За богослужінням підносилися молитви про відновлення миру в Україні.
Після відправи розпочався соборний молебень перед чудотворною Почаївською іконою, яка Хресним ходом була перенесена в Успенський собор на місце свого постійного перебування. В Успенському соборі молитвою до Пресвятої Богородиці було завершено Хресну ходу.
Наостанок митрополит Онуфрій привітав зі святом усіх паломників, які прибули на урочистості, присвячені Почаївській іконі Божої Матері, і побажав, щоб християни завжди зверталися у своїх молитвах до Богородиці і Вона ніколи не залишить без заступництва.
Прочитано 881 разів