Неділя, 21 вересня 2014 00:00

Різдво Пресвятої Богородиці

20-21 вересня, на запрошення митрополита Вінницького і Барського Симеона, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський, взяв участь у святкуванні 100-річного ювілею вінницького собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Святкування розпочалося 20 вересня, напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці, всенощним бдінням, яке звершили митрополити Луганський і Алчевський Митрофан, Вінницький і Барський Симеон та архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Ці архієреї на початку 80-х років розпочинали свій духовний шлях у вінницькому соборі, який у той час був кафедральним.

За богослужінням була звершена святкова літія, яку очолив владика Пантелеімон.

21 вересня відбулися головні урочистості. За Божественною літургією, яку очолив митрополит Митрофан у співслужінні митрополита Симеона та архієпископа Пантелеімона, служили священики вінницьких храмів та молилися велика кількість мирян, яких не змогли умістити стіни храму.

Михайло Юрчук (митрополит Митрофан) виконував послух іподиякона у владики Агафангела (нині – митрополит Одеський і Ізмаїльський). Віктор Бащук (архієпископ Пантелеімон) також був іподияконом і паламарем у вінницькому соборі. Володимир Шостацький (митрополит Симеон) у 1983-87 роках, будучи студентом Вінницького медінституту щонеділі та у святкові дні відвідував богослужіння у соборі. Отримавши благословення на навчання, друзі поступили до духовної семінарії, а згодом стали архієреями.

Наприкінці богослужіння архієреї привітали усіх присутніх зі святом та поділилися своїми спогадами про собор та враженнями від того, як він змінився за понад тридцять років з того часу, коли вони були його служителями й парафіянами.

Ввечері 21 вересня, в кафедральному соборі м. Вінниці було звершено полієлейне богослужіння, на якому архієпископ Пантелеімон очолив читання акафисту св. прп. Феодосію Чернігівському та помазав усіх присутніх освяченим маслом.

Галерея зображень