Останні новини Уманської Єпархії

  "Святым духом всяка душа живится" - співається на богослужінні. Зішестям Святого Духа затверджується в світі християнська віра і починає своє буття Церква Христова, тому свято П'ятидесятниці, день зішестя Святого Духа на апостолів, звершується з особливою урочистістю.

  З самого ранку на території Свято-Миколаївського кафедрального собору було багатолюдно. О 7-й годині розпочалося служіння ранньої Божественної літургії. Але особливо посилився потік людей з пишними букетами весняних квітів і молодими зеленіючими гілками до брами кафедрального собору після 9-ї години, коли повинно було початися служіння пізньої Божественної літургії, яку очолив митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Архіпастирю співслужили клірики храму.
 
  На Літургії в цей день співали особливі святкові антифони, що містять тексти старозавітних пророцтв про явління в світі Святого Духа.
 

  За богослужінням було піднесено особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.

  Після відпусту Літургії звершено служіння Великої вечірні, яка почалася розчуленим, з глибини душі, всенародним співом молитви Святому Духу: "Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша".
 
  Після входу протодиякон виголосив великий прокимен: "Кто Бог велий, яко Бог наш? Ты еси Бог, творяй чудеса!". Потім Владика прочитав першу коліноприклонну молитву. Читання відбувалося в відчинених Царських вратах, лицем до народу. З цього часу земні поклони в храмі і під час домашньої молитви звершуються звичайним порядком.
 
  Православні храми і будинки віруючі в цей день прикрашають зеленими гілками берези і квітами. Звичай цей йде ще від старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П'ятидесятницю в пам'ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував Скрижалі Закону. Сіонська горниця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час теж була прикрашена гілками дерев і квітами. А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.
Опубліковано в Новости