Понеділок, 28 травня 2018 00:00

Урочисте вшанування пам’яті святих Новомучеників і сповідників Уманського краю: Божественна літургія в кафедральному соборі та Хресний хід до поклонного хреста

Наступного дня після П’ятидесятниці Православна Церква святкує День Святого Духа. Для Уманської єпархії це святкування є особливим, адже протягом декількох років цього дня духовенство та віруючі єпархії молитовно вшановують також новомучеників та сповідників землі Уманської – всіх тих святих, що постраждали за віру в Іісуса Христа у ХХ ст. та чиє життя так чи інакше було пов’язане з Уманщиною.

У понеділок 28 травня до Свято-Миколаївського кафедрального собору м. Умані зібралися численні священнослужителі та миряни Уманської єпархії. Божественну літургію очолив Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон у співслужінні секретаря єпархії, отців благочинних та численних священиків єпархії.

По завершенні Літургії всі її учасники, вишикувавшись у колону, вирушили Хресним ходом вулицями Умані до приміщення районного відділу Національної поліції України, де на початку ХХ століття розташовувалася в’язниця, яка стала місцем сповідницького та мученицького подвигу сотень жителів Уманщини. Йдучи вулицями міста, учасники Хресного ходу співали молитви до Бога, Його Пречистої Матері та Новомучеників і сповідників Уманщини.

Біля поклонного Хреста, що встановлений поруч з приміщенням колишньої в’язниці, був відслужений молебен за мир в Україні. Також було звершено заупокійну літію, на якій пом’янули всіх, хто віддав своє життя за віру християнську, постраждавши від безбожної влади.

Після закінчення спільної молитви Владика Пантелеімон  звернувся до численних присутніх зі словом проповіді, після чого окропив усіх освяченою водою.
Прочитано 2052 разів