П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Парафії Уманського міського благочиння

Парафія на честь Всіх Святих, м. Умань

Настоятель: протоієрей Олександр Смагло

Парафія Всіх Святих в місті Умані була заснована 15 квітня 2008 р.

12 червня 2008 р.єпископом Уманським та Звенигородським Антонієм був призначений настоятелем парафії протоієрей Олександр (Смагло). У тому ж році розпочинаються підготовчі та будівельні роботи на території майбутнього храму Всіх Святих. Будівництво храму розпочалося завдяки спонсорській допомозі директора Уманського тепличного комбінату Миколи Васильовича Гордія, який допоміг створити тимчасовий храм Всіх Святих та придбати все необхідне для проведення богослужіння.

24 травня 2010 року під час богослужіння, яке очолював єпископ Уманський та Звенигородський Пантелеімон, було закладено камінь та капсулу під забудову нового храму.

23 січня 2011 року Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир під час свого візиту до м. Умані заложив першу цеглу в стіну нового храмуна честь Всіх Святих.

12 липня 2015 року відбулась перша літургія у новозбудованому храмі.

23 жовтня 2016 року у Неділю 18-ту після П’ятидесятниці, в місті Умань сталась визначна подія – освячення новозбудованого храму на честь Всіх Святих.


 
Парафія Успіння Божої Матері, м. Умань

Настоятель: протоієрей Вадим Паєвський

Свято-Успенський храм м. Умані збудований у 1907 році на місці старого дерев’яного храму. Освячений храм був на честь святого апостола і євангеліста Іонна Богослова. Першим настоятелем храму в історичних джерелах значиться ієрей Олександр Козловський.

Храм пережив буремні роки революції, громадянської, Другої світової війни. Закритим храм був лише у період з 1961 по 1964 роки. У 1964 році храм відновив свою діяльність як Свято-Успенський (замість зачиненого радянською владою Свято-Успенського собору (нині – кафедральний Свято-Миколаївський собор)). З 1964 до 1988 року храм був єдиними діючим у місті.

У період з 1976 по 1988роки храм був частково розписаний, у ньому було проведено парове опалення.

На даний час до причту Свято-Успенського храму входять два священики та диякон. При храмі діє недільна школа для дітей, недільна школа для дорослих, група волонтерів. Храм відчинений щодня. Богослужіння звершуються щосуботи, щонеділі та у святкові дні.