Неділя, 03 грудня 2017 00:00

Священномученик Симеон Хорошкевич

Народився священномученик Симеон Трохимович Хорошкевич на віддання свята Стрітення Господнього у далекому білоруському селі Колесники Могилівської губернії, певно, у сім ї священнослужителя, і був наречений на честь Симеона-Богоприїмця. Мав середню духовну освіту.

Як опинився він на Київщині, залишається невідомим, але досвід говорить, що, вірогідно, після відбуття покарання, як деякі інші священнослужителі. Прибув до Жашкова без сім ї, про що й занотовано у анкеті. Служив до 1936 року в селі Сорокотяги аж до закриття храму, але й після закриття церкви не полишив пастирської діяльності, організував збір підписів на користь повернення храму, хрестив, проповідував Слово Боже, правив молебні, панахиди й навіть здійснював Таїнство Євхаристії, як от на Великдень, Фомину неділю та Радоницю 1937 року, коли Пасха співпала з першотравневими святами. На загальних зборах колгоспників і інших трудових колективів у той рік загодя було прийнято рішення вийти другого травня на роботу. Але, як нам нині відомо, люди у загальній масі не порушили церковні установи і провели свята у богослужіннях. Це й викликало неадекватну реакцію збоку властей, які зрозуміли, що їхні сподівання знищити віру виявилися марними, надії «п ятирічки безбожжя» зазнали поразки.

Отець Симеон ніколи не відступав від Бога і Церкви, не зрікався сану до смерті, навіть у жорстоких катівнях Уманської в язниці. Заарештований був 5 вересня 1937 року, він категорично відмовився визнати свою провину у тому, що вів антирадянську агітацію, що нібито навмисне зірвав польові роботи у травні, на свята. На допиті 6 вересня, другого дня по арешті, заперечував звинувачення у контрреволюційній діяльності. І це була істинна правда.

Деякі подробиці сфальсифікованої слідчої справи зовсім не пасують до особи цієї людини, а зрозумілі намагання слідства приписати мученику зізнання у не скоєному ним політичному злочині інспіровані, як і вся його слідча справа від початку до кінця.

Рішенням Судової Трійки від 8 грудня 1937 року отця Симеона було засуджено до страти. Вирок приведений у виконання лише через півтора місяці: 26 січня 1938 року. Відтак на 69-му році життя православний священик Симеон Трохимович Хорошкевич прийняв мученицьку смерть.

Реабілітований 24 серпня 1989 року.

Прочитано 582 разів