П'ятниця, 26 квітня 2019 00:00

Пасхальне послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

PP2019

 

Приидите вси вернии, поклонимся Святому Христову Воскресению:
се бо прииде Крестом радость всему миру.

(З Богослужіння у день Святої Пасхи)

 

 Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада
Уманської єпархії Української Православної Церкви!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  Цим радісним вітанням нині ми знову звертаємося один до одного. У цих коротких словах – світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові. Пасхальна радість сповнює наші серця, адже Христове Воскресіння – це основа життя, що перемогла смерть, гріх і тління. Пасху, як торжество життя, ми покликані переживати не тільки сьогодні – кожна неділя являє нам велич подвигу Спасителя, Який звільнив нас від смерті й розірвав кайдани гріха, що відокремлюють людину від Бога. Більш того, кожна хвилина життя істинного християнина має бути сповнена Пасхальною радістю.
  З особливою, воістину неземною радістю ми знову переживаємо велике й світле Свято Пасхи Христової. У цей день небо і земля єднаються у світозарнім сяйві пасхальної радості. Всім нам дарується можливість відірватися від земної повсякденності і, підносячись до горнього, духовного світу, побачити Воскреслого Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.
  Немає свята більш радісного, ніж Світле Христове Воскресіння. Свята Церква іменує його «святом свят і торжеством торжеств», бо Пасха не тільки спомин найвизначнішої в історії світу події – вона звернена перш за все у вік майбутній.
З моменту Воскресіння смерть перестала бути для людини жорстокою неминучістю, а стала переходом до нової, духовної форми буття. Ми шукаємо на землі наше щастя, по-різному уявляємо його і не завжди знаходимо, а Божественне Одкровення ясно вчить нас, що справжнє щастя для людини – це життя з Богом і в Бозі. «Бо, якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з’єднані і подобою воскресіння», – вчить святий апостол Павло (Рим. 6, 5).
  Наше перебування з Богом і наше воскресіння з Ним є основою нашого блаженства тут, на землі, і там, у вічності: «Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади» (Рим. 6, 8-9).
  Кожен, хто бажає прийняти цей найбільший дар Божественної Любові, повинен очистити свою душу і своє серце від будь-якої скверни і гріха.
  Це стане можливим тільки тоді, коли істина Воскресіння Христового стане основою нашої віри й сенсом нашого життя. Тоді й ми досягнемо повноти радості про Воскреслого Христа, як свідчить святий апостол Іоанн Богослов: «І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16, 22).
  Завдання кожної людини на землі – своїм життям проповідувати істину Воскресіння Христового. Всі сторони діяльності людини повинні бути сповнені вірою в Господа Іісуса Христа і в Його Всеспасительне Воскресіння. Вона є рушійною силою, яка оновлює Всесвіт. Сам Воскреслий Христос – джерело цієї віри. Від Нього і з Його допомогою навчимося любити Бога, Його святу Православну Церкву, нашу земну Вітчизну та один одного. Дотримуючись великої заповіді Божої про любов до Бога та ближнього, котра ґрунтується на непохитній вірі в грядуще воскресіння задля життя вічного, ми зробимо цей світ кращим і добрішим.
  У світлі Христової перемоги ми бачимо, що добро сильніше від зла, що ніч минула, а день наблизився, що істинне щастя людини може бути тільки в Бозі, і що «ми зробилися причасниками Христа, якщо тільки розпочате життя твердо збережемо до кінця» (Євр. 3, 14).
  Нехай же наша віра, наша любов до Христа, що виявляються у дотриманні Його заповідей, зміцнюються з кожним днем, щоб ми були гідними проповідниками Благої вісті про Воскреслого.
  У ці священні дні, коли наші серця сповнені радості про Воскреслого Господа, коли Сам Господь воскрешає наші грішні душі для більш світлого і досконалого християнського життя, ми долучаємося до істини Воскресіння й утверджуємо на ній свою віру і своє християнське життя. Воскреслий Христос живе всюди, бо на всякому місці влада Його. Він із нами завжди, як і Сам про це обіцяв: «Я з вами у всі дні до кінця віку» (Мф. 28, 20).
  Дорогі отці, брати і сестри! У цей не простий та не легкий для нашої Церкви час, коли нам, віруючим людям, доводиться захищати право на своє існування, будемо пам’ятати про те, що які б випробування не посилало нам сьогодення, ми з допомогою Божою повинні прикласти всі зусилля для втілення плодів Христового Воскресіння у справах нашої віри і любові, подібно до того, як це робили святі апостоли Христові та Його подвижники упродовж двох тисячоліть.
  Ще раз сердечно вітаю всіх вас зі святом Великодня! Розділяю радість Святої Пасхи з кожним, хто сповідує Христа Воскреслого, і з усіма людьми, жити з якими судив нам Господь. Нехай Воскреслий Христос зміцнить вашу віру, наповнить ваші серця духовною радістю, дасть сили й терпіння у несінні життєвого хреста, а в майбутньому сподобить святкувати Пасху Христову в Царстві Небесному.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Милістю Божою, смиренний

+ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Пасха Христова,
2019 р.
м. Умань

 

Прочитано 1275 разів Останнє редагування Субота, 27 квітня 2019 03:20
Детальніше в цій категорії: « Пасхальне послання Пасхальне послання »