Понеділок, 10 липня 2017 00:00

Різдвяне послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 RPP2017t
 
Ликуют Агели вси на Небеси, и радуются человецы днесь:
играет же вся тварь Рождшагося ради в Вифлееме Спаса Господа:
яко всякая лесть идольская преста, и царствует Христос во веки.
(Стихира на Литии в канун праздника)

 

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни –
вірні чада Уманської єпархії
Української Православної Церкви!
 
ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

 

У цей святий і радісний день всіх вас вітаю з великим і світлим святом Різдва Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа!

«Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте!» – торжествуючи, закликає нас нині Свята Церква відкрити свої серця, щоб Христос Бог увійшов у наше життя і наповнив його змістом, миром і радістю.

Знову святі різдвяні дні звертають до Сина Божого наш розум і серце, надихають на духовне удосконалення, оновлюють у нас переживання єдності з Господом і один із одним в Церкві Христовій, заснованій і очолюваній Іісусом Христом. Перебуваючи в молитовному спогляданні біля Віфлеємських ясел, ми знову і знову випробовуємо себе: як відповідаємо ми на любов Господа, що послав Сина Свого Єдинородного, «щоб всякий віруючий в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3, 16).

Коли Віфлеємські пастухи почули слова Ангела: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям» (Лк. 2, 10), – вони сприйняли її всією душею, бо всі запрошені до радості великого свята Різдва. Біля ясел Немовляти Христа ми знаємо і відчуваємо, що справді всиновляємося Богові (Гал. 4, 4-5), стаємо причасниками істинно вічного життя з Господом.

Немає в світі такої радості, яку дає людям Той, що Народився сьогодні, – як говорить Апостол, «не бачило того око, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині, що приготував Бог тим, хто любить Його» (1Кор. 2, 9).

Сьогодні ця радісна звістка про Різдво Богонемовляти, яка облетіла увесь християнський світ, звернена також і до кожного з нас та закликає разом із східними мудрецями і простими пастухами пізнати в Іісусі Христі свого Царя і Бога, принести Йому дар чистого серця, очищеного від усякої скверни гріха, розкрити для Нього нашу душу, щоб у ній також народився Христос.

Свято Різдва Христового говорить нам про найголовніше – ми покликані навчитися любити Бога і служити Йому, нашому Спасителю, Тому, Хто дарував це спасіння всім народам і на всі часи, Хто й нині розкриває Свої обійми для кожного з нас. Набуваючи навик істинного шанування Бога і благоговійного стояння перед Ним, ми водночас навчаємося служити і нашим ближнім, являючи віру, яка діє любов’ю (Гал. 5, 6).

І нам небагато залишається звершити – відповісти на дію спасительної благодаті Божої своїм послухом, своєю довірою до слів Господа, своїм бажанням виконувати Його заповіді. Якщо ми засвоїмо цю велику істину, то дуже багато чого зміниться не тільки в нас самих, а й навколо нас. Ми зуміємо правильно розставити ціннісні орієнтири, ми зможемо мирно, спокійно і впевнено йти визначеною нам від Бога дорогою життя, віддаючи Йому хвалу і подяку.

Сьогодні Христос приходить у наш понівечений гріхом світ, щоб своїм народженням, життям, стражданням, хресною смертю і славним воскресінням утвердити новий закон, нову заповідь – заповідь любові. «Заповідь нову даю вам, щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви щоб любили один одного» (Ін. 13, 24), – ці слова Господь звернув до своїх учнів, а через них до всього світу: до тих, хто жив у той час, хто живе зараз, і до тих, хто житиме після нас, аж до кінця віків.

Кожна людина покликана відповісти на цю заповідь своїми справами. Подібно до того, як Христос явив нам справжню милість, безмірну поблажливість до наших недоліків, так і ми повинні бути милосердними і поблажливими до людей.

Сучасний навколишній світ усе частіше кличе нас поклонитися ідолам слави, влади, достатку та задоволень. Але Церква знає: цей шлях веде в нікуди. Йдучи по ньому, ми отримаємо не свободу, а рабство, не радість, а розчарування, не силу, а руйнування, не життя, а смерть. Слідуючи ж за Христом, за волхвами і пастухами, які не роздумуючи повірили в Нього, ми не тільки знайдемо дійсне благо, але зможемо просвітити весь світ – словом, справою, молитвою. До цього закликаю всіх вас – і вірних чад церковних, і тих, хто ще знаходиться на шляху до храму і до Христа.

Прийдіть, дорогі мої, разом зустрінемо Богонемовля, віддаючи Йому в дар наше життя, нашу віру, нашу рішучість відважно і неліниво трудитися во славу Його імені, ради блага Церкви і всіх людей, що потребують нашої допомоги.

Цієї ж Різдвяної світосяйної ночі та в наступні святі дні хвалімо і величаймо нашого Спасителя і Господа, Який заради безмежної любові до людини прийшов у світ. Подібно до біблійних волхвів, принесімо Богонемовляті Христу свої дари: замість золота – нашу щиру любов, замість ладану – теплу молитву, замість смирни – добре та дбайливе ставлення до ближніх і дальніх.

Ще раз вітаю всіх вас, дорогі мої брати і сестри, з великим спасаючим святом Різдва Христового і наступаючим Новоліттям! Благовоління Боже, сповіщене у Віфлеємі Ангелами, хай супроводжує в житті кожного з вас, допомагаючи долати труднощі і незгоди.

Благодать Господа Нашого Іісуса Христа нехай завжди перебуває з Вами. Амінь (1 Фес. 5, 28).

 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВТЕ ЙОГО!

 

Милістю Божою, смиренний

Архієпископ

Уманський і Звенигородський

Різдво Христове,

2016/2017 р.

м. Умань

Прочитано 808 разів Останнє редагування Понеділок, 10 липня 2017 17:24
Детальніше в цій категорії: Різдвяне послання »