Середа, 28 квітня 2021 00:00

Пасхальне послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

PP2021l

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада
Уманської єпархії Української Православної Церкви!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

    Вітаю вас, дорогі мої, із найбільшим і найрадіснішим святом Воскресіння Христового. Цією подією увінчалося влаштування нашого спасіння, бо Своїм жертовним подвигом Господь подолав смерть, знищив силу диявола і визволив нас від гріха і прокляття. Саме тому вона є основою нашої віри та запорукою надії, бо, як говорить апостол Павло, «якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1 Кор. 15,14).
Немає у Церкві більшого свята, немає у світі більшої радості, ніж радість про воскреслого Спасителя. Вже близько дві тисячі років пройшло з того часу, як Господь воскрес із мертвих, але значення свята не зменшується, не зменшується і християнська радість.
    Пасха Христова є утвердженням нашої віри, опорою надії і торжеством любові. Віра у воскресіння Господа Іісуса Христа з мертвих – це тверде переконання в тому, що ми спасенні, вільні від влади гріха і смерті. Це та істина, яка одноголосно сповідувалася всіма послідовниками Христовими. У воскресінні ми переконуємося, що наші гріхи викуплені стражданнями і смертю Спасителя і маємо непохитну надію і в наше майбутнє вічне життя.
Воскресіння Христове є торжеством нашої надії на те, що після тимчасових скорбот і страждань у визначений час воскреснуть із мертвих всі, хто любить Бога, й увійдуть у Царство Його і вічне блаженство. Воно переконує нас у всезагальному воскресінні всього роду людського, бо «Христос воскрес з мертвих, як первісток серед померлих» (1 Кор. 15, 20). Таким чином, подвиг Спасителя органічним зв’язком нерозривно поєднаний і з нашим особистим воскресінням. Усвідомлення ж цього розвіює гіркоту тимчасового життя, допомагає нам терпеливо і мужньо переносити всі життєві скорботи.
    Сьогоднішнє свято є найвеличнішим торжеством християнської любові. Бо саме любов вимагає від кожної людини важких і постійних трудів на благо ближніх, боротьби, страждань, самозречення і готовності пожертви всіма нашими скарбами, і, навіть, життям.
    Пасха Христова дає людству нове життя, стверджує нас у вірі, що воно не обривається, а душа не пропадає безслідно. Навпаки, відтепер кожна людина є носієм такого нового життя, наповненого глибоким змістом і має надзвичайно важливе значення. Тому, віруючи у воскресіння, ми повинні намагатися жити з Богом, не оскверняючи гріхами і пристрастями даровану нам святість.
    Сьогодні, як і в апостольські часи проповідь про Христа та вірність Його Церкві вимагає від нас твердості духу і готовності терпіти всі скорботи і утиски. Торжество Воскресіння Христового додає нам мужності, сил і рішучості стояти в істині віри Христової, зберігати єдність Святої Церкви та суворо притримуватися принципів її канонічного устрою.
    Цього року Пасхальне торжество знову затьмарене тривогою, викликаною пандемією коронавірусної інфекції. Однак ми не слабшаємо у вірі і не втрачаємо надії, пам’ятаючи слова нашого Спасителя: «Не бійся! Тільки віруй!» (Мк. 5, 36). Вони прозвучали, коли потопаючому в морській безодні апостолу Петру Христос назустріч простягнув Свої руки. Саме в такі моменти життєвих проблем і загроз віра і проявляє себе, стаючи твердим ґрунтом для слабких людських ніг. Будемо ж кріпитися, возлюблені, бо з нами – Господь наш Іісус Христос, Переможець смерті, пекла, зла і всілякої неправди.
    У цей величний день Світлого Христового Торжества, коли ми вітаємо один одного цим древнім і вічним апостольським вітанням: «Христос воскрес! – Воістину воскрес!», сердечно поздоровляю вас, всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни і бажаю всім нам бути стійкими у святій православній вірі, мужніми, братолюбними і трудолюбивими на благо Святої Православної Церкви і нашої української землі, прославляти Господа за Його великі милості до грішного людського роду.
    Нехай вселенська радість воскресіння Христового наповнить наше єство вірою і любов’ю, радість і мир повсякчас супроводжують нас, а Всемилостивий Господь, позбавивши від хвороб, смутку і розпачу, допоможе нам досягти спасительних успіхів у благочестивому житті і завжди перебувати в єдності, благочесті та злагоді. Амінь.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Милістю Божою, смиренний

+ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ
УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Прочитано 594 разів Останнє редагування Середа, 28 квітня 2021 12:21
Детальніше в цій категорії: « Пасхальне послання Пасхальне послання »