П'ятниця, 22 квітня 2022 00:00

Пасхальне послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

PP2022

 

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада
Уманської єпархії Української Православної Церкви!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

   Цими словами, сповненими благодаті і натхнення, Свята Матір-Церква закликає всіх, хто пройшов поприще Великого посту, відчути радість найсвітлішого Свята свят – Воскресіння Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.
   З перших днів існування Церкви, християни урочисто відзначають свято Пасхи Господньої, прославляючи найвеличнішу в історії людства подію – Воскресіння з мертвих Христа Життєдавця, Котрий поклав початок нашому спасінню і воскресінню всіх споконвіку померлих.
   Святе Євангеліє ясно і переконливо свідчить про вічну істину воскресіння Христового. І ми, християни ХХІ століття, з вірою сприймаємо цю істину і утверджуємося в ній через свій особистий духовний досвід. Радіймо! Христос Воскрес, здійснилася справа відкуплення, всім істинним послідовникам Іісуса Христа дароване вічне блаженне життя.
   Апостол Павло вчить, що у воскресіння Христове потрібно вірувати, щоб спастися: «Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Іісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся…» (Рим. 10, 9).
   Немає і не може бути на землі свята радіснішого і урочистішого, ніж свято Пасхи Господньої, бо Воскресіння Христове є невичерпним джерелом всяких благ, спасіння і вічного блаженства для всього людського роду.    Святі апостоли через недостатність віри спочатку збентежилися, побачивши свого Учителя воскреслим, але потім їхній сумнів змінився найповнішою вірою і радістю. Як не радіти, як не веселитися, як не прославляти нинішнє свято! Ми страшимося пекла, тепер нема чого його страшитися – нині воно переможене і зруйноване. Ми жахаємось смерті, тепер нема чого її жахатися – жало її знищено: «бо звільнила нас Спасова смерть». Ми боїмося диявола, нема чого його боятися – він позбавлений влади: «Воскрес, Христос, і впали демони». Ми бажаємо вічного спасіння – відкриті нам райські двері: «бо Христос воскрес, радість вічна». Чого б ми не побажали для нашого спасіння – все вже готове, чого б не захотіла наша душа – все вже є, все дароване нам Воскресінням Христовим.
   Пасхальна радість, радість Воскресіння повинна бути в душі християнина завжди, але зберегти її може тільки чисте і непорочне серце. Духовна радість досягається ціною духовного подвигу. І шлях, яким вела нас Свята Церква до світосяйного свята Пасхи, є образом такого подвигу. Радість Воскресіння Христового – завершення і наслідок цього подвигу. Її ми бачимо навіть у красі Божого світу, що відроджується, в навколишній природі, яка прокидається від зимового сну.
   Воскресіння Христове дарувало людині досконалу радість у Богові. Людині відкрився новий світ – світ святості, істини і блаженства. Людина сподобилася прийняти благодатні дари Святого Духа, дар усиновлення Богом і високе призначення – стати храмом Божим, оселею Духа Святого.
   В цю великодню ніч ми не завжди усвідомлюємо причину такої безмежної радості душі. Але Милосердний Господь, даруючи нам радість Святої ночі, нехай і неусвідомлену, навчає нас істинному настрою християнської душі, показує нам, якою великою в нас має бути надія на спасіння, якою міцною повинна бути віра в Його безмежне милосердя, якою по-дитячому чистою має бути радість Воскресіння Христового і нашого майбутнього воскресіння.
   На превеликий жаль, цьогорічну Пасху святкуємо у час війни і зі сльозами на очах. Держава наша Україна опинилася у складній та водночас небезпечній ситуації. Закликаю всіх до єдності, посилення молитви, милосердя, допомоги один одному та згуртуватися навколо наших доблесних воїнів - захисників Батьківщини. Ми віримо в Бога, тому ми віримо в перемогу, ми наближаємо її взаємною підтримкою, жертовністю, яка виявляється в захисті держави та в служінні ближнім. Наблизимо перемогу гарячою молитвою, яка щодня, щогодини, лине в наших храмах до Бога і Його святих угодників від мільйонів щирих сердець наших співвітчизників.
   Вірю, що Господь - чоловіколюбець прийме наш молитовний подвиг, простить нам гріхи наші. І в найближчому часі мир Божий знову запанує на нашій благословенній українській землі!
Ми всі повинні пам’ятати одну дуже важливу істину – що без Бога, без Його всесильної допомоги, без духовно-морального вдосконалення ми не зможемо нічого досягти в цьому земному житті. Всі наші мрії розвіються, як дим,а всі наші досягнення зруйнуються.
   Дорогі отці, брати і сестри – всі вірні чада Уманської єпархії. Нині, в ці священні дні, прославляючи Воскреслого Христа, оновімося всім єством своїм, намагаймося виконувати заповіти віри православної, яка є невичерпним джерелом морального вдосконалення, благочестя, любові, працьовитості, миру, яка скеровує нас до вічного спасіння.
   З почуттям любові до Воскреслого Господа звернімося до Нього, нехай дарує Він всім нам сповна насолодитися пасхальною радістю в житті цьому, а по закінченні життя нашого сподобитися вічного блаженства з усіма святими в обителях Отця Небесного, в невечірньому дні Царства Христового.
   Щиро бажаю в доброму здоров’ї та благодатному мирі святкувати спасительну Пасху Христову!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Милістю Божою, смиренний

+ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ
УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Прочитано 4494 разів Останнє редагування Субота, 23 квітня 2022 12:08
Детальніше в цій категорії: « Пасхальне послання